SZOK. „Kaczyński, Macierewicz? Zaj*bać frajerów!”. Fani opozycji w nienawistnym szale!

Szeroko pojęta opozycja walczy z hejtem. Tak przynajmniej mówi. Jarosława Kaczyńskiego na każdym kroku posądza się o dzielenie Polaków i „plucie jadem”, tymczasem po drugiej stronie – w rozumieniu liberałów, tej lepszej – odbywają się dyskusje, jakich raczej żaden wyśmiewany Polak-katolik by się nie dopuścił.

Umówmy się, że wypowiedź prezesa PiS o „gorszym sorcie” została przez opinię publiczną zrozumiana dość niefortunnie. Ale jak nie mówić w taki sposób o niektórych ludziach z kręgu opozycji, gdy każdego dnia urządzają tak zatrważające festiwale nienawiści. 

Przecież to lewicowo-liberalna część społeczeństwa sympatyzuje z organizacjami podającymi się za walczące z szeroko pojętym hejtem. Co tymczasem dzieje się na największej grupie zrzeszającej tych ludzi? Dzieje się bardzo źle! Grupa „Jestem gorszego sortu!” na Facebooku liczy ponad 113 tys. członków. Każde treści opluwające rząd, prezydenta czy narodowców spotykają się tam z ogromnym poklaskiem. Dziś zobaczyliśmy tam zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem i pytanie: GDYBYŚ ZOBACZYŁ, ŻE KTÓRYŚ Z NICH TONIE POD LODEM, TO CO BYŚ ZROBIŁ… DRINKA CZY KAWĘ? Członkowie grupy odpowiadają bez namysłu: „Zaj**ałbym frajerów” – pisze jeden z nich, dołączając emotikonkę z diabełkiem. 

Inny zwolennik ideologii antyPiS poszedł o krok dalej, a właściwie zagalopował się srogo. „Nasikałbym do przerębla” – rzucił, po czym zapewne oddalił się w poszukiwaniu kolejnych postów, pod którymi można by prowadzić równie ambitne dyskusje. Kolejny delikwent postanowił nie pozostawić wątpliwości, że sytuacja, w której prezes partii rządzącej i szef MON umierają w męczarniach byłaby dla niego widokiem nad wyraz przyjemnym, a jak wiadomo nie lubimy, gdy to, co dobre szybko się kończy. Dlatego Pan Arek pisze: „Sprawdziłbym prognozę pogody… Oby roztopów nie było”

Opinii już ponad setka, wszystkie w podobnym tonie. Nikt nie napisał: „okazałbym miłosierdzie”. Czyż nie jest to nawoływanie do nienawiści, o które już od lat posądza się polskich narodowców i konserwatystów ogółem? Jeżeli za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym nazywa się postulaty polskich patriotów, którzy mówią po prostu, że islam niesie ze sobą niebezpieczeństwa, to jak nazwać zdania przytaczane wyżej? A przecież to piszą ci sami ludzie, którzy kilka minut wcześniej lub później zostawili gdzieś opinię, że przez nienawiść Kaczyńskiego Polska jest tak podzielona. 


   źródło: newsweb.pl

SZOK. „Kaczyński, Macierewicz? Zaj*bać frajerów!”. Fani opozycji w nienawistnym szale!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz