Blair, ostre wymagania dla emigracji z UE ale zostać w UE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tony Blair chyba najbardziej proeuropejski polityk zmienia zdanie o emigracji. To on 2004 roku otworzył rynki dla pracowników w z Polski i innych krajów bez okresu przejściowego ( niemcy wprowadziły 5 letni okres ) tym razem mówi już coś innego.

Tony Blair powiedział że powinien zostać odwrócony Brexit, jeśli UE zgodzi się na transakcję imigracyjną, mówi Tony Blair

Tony Blair wezwał do wprowadzenia trudnych, nowych zasad imigracyjnych, które pozwolą Wielkiej Brytanii na większą kontrolę nad tym, kto przybywa do kraju bez wyjścia z Unii Europejskiej.

Były premier przyznał, że otwarte granice, nad którymi przewodniczył, nie są już odpowiednie i  wzywa do ściślejszych kontroli wewnętrznych i do negocjowania zmodyfikowanych reguł swobodnego przepływu z UE. Byłoby to zgodne z wolą osób wyrażonych w zeszłorocznym głosowaniu w Brexit, a jednocześnie pozwoliłoby Wielkiej Brytanii na pobyt w UE.

Interwencja Blaira wydaje się mieć na celu wywołanie zasadniczej zmiany debaty w Brexit i rozwiązanie pozornie trudnego kompromisu pomiędzy gospodarką a imigracją.

Premier Theresa May sprawiła, że ​​kontrola nad imigracją była absolutnie priorytetem Brexit, ale Bruksela podkreśliła, że ​​Wielka Brytania będzie musiała opuścić jednolity rynek, jeśli chce zakończyć swobodny przepływ obywateli UE.

 

Ale w artykule dla The Sunday Times Blair powiedział: „Nie ma odwrotu od Brexit, jeśli nie rozwiążesz się z jego skargami. „Paradoksalnie musimy szanować głos referendum, aby go zmienić”. Poszedł dalej i powiedział: „Możemy ograniczać to, co ludzie czują, szkodzą europejskiej imigracji czyli przez zmianę polityki wewnętrznej.

Blair został oskarżony w wielu miejscach za wzbudzenie publicznej troski o imigrację, która zakończyła się głosem w Brexit, po tym, jak w 2004 r. nie wprowadził przejściowych kontroli nad migrantami z nowych państw członkowskich UE. Ale powiedział: „Wtedy gospodarka była silna, potrzebowaliśmy pracowników”, dodając: „Czasy były inne; nastrój był inny; a inteligentna polityka uwzględnia taką zmianę „.

Powiedział jednak że obawy wyborców Brexitu o „nacisk na usługi krajowe”, „presję na obniżenie płac” i „integrację kulturową” teraz „nie można zignorować”, powiedział.

Według gazety raport Tony’ego Blaira Institute, dawnego eksperta ds. Polityki w Downing Street, Harvey Redgrave, wezwał rząd do zmuszenia imigrantów z UE do zarejestrowania się po przybyciu do Wielkiej Brytanii, aby władze mogły sprawdzić, czy pracują lub studiują, a także obywatele UE będą wykazywać dowód oferty pracy, potwierdzony przez ich pracodawcę przed wkroczeniem do Wielkiej Brytanii.

Wezwano również rząd, aby zakazał osobom bez pozwolenia na wynajmowanie domu, otwarcie konta bankowego lub uzyskiwanie dostępu do świadczeń i wprowadzenie form kontroli ograniczających dostęp imigrantów w UE do bezpłatnej opieki zdrowotnej NHS, jeśli są „nieaktywne ekonomicznie”.

Zwraca się z prośbą do rządu, aby uczelnie wyższe wprowadziły ​​wyższe czesne dla osób z UE niż Brytyjczycy i wzywa rząd do wypróbowania negocjacji w sprawie zmian w zasadach swobodnego przepływu, aby wprowadzić „hamulec awaryjny” do osób przybywających do Wielkiej Brytanii, kiedy usługi publiczne są nadmiernie rozciągnięte, David Cameron próbował, ale nie zdołał zapewnić sobie renegocjacji członkostwa w Wielkiej Brytanii przed referendum.

Po 2019 będzie takie sortowanie emigracji z UE na wyspach że ludzie sobie nie zdają nawet pojęcia, dalej uważają że jeśli jesteś tutaj wiele lat to możesz dalej brać zasiłki i korzystać z NHS. Już nawet mówią o zmianie w podejściu do emigracji politycy którzy zawsze byli za tym aby Wielka Brytania została w UE. Tony Blair to były Premier i członek Partii Pracy więc juz widać wyraźnie że i Partia Pracy chce ograniczyć emigrację na wyspach. Może być tak ze nie bedziesz miał pracy za leczenie będziesz płacił . Dlatego rezydentura to minimum a główny cel to Brytyjskie paszport jeśli chcesz zostać na stałe na wyspach.

According to the newspaper, a report from the Tony Blair Institute, authored by former Downing Street policy expert Harvey Redgrave, urged the Government to force EU immigrants to register on arriving in the UK so authorities can check whether they go on to work or study, a measure already in place in Belgium and also make EU nationals show evidence of a job offer that is confirmed by their employer before they enter Britain.

It also called for the Government to ban those without permission from renting a home, opening a bank account, or accessing benefits and introduce “discriminatory” controls restricting EU immigrants’ access to free NHS care if they are “economically inactive”.

It asks the Government to tet universities charge EU nationals higher tuition fees than British students and calls on the Government to try and negotiate a change in free movement rules to introduce an “emergency brake” on people coming into Britain when public services are overstretched, which David Cameron attempted but failed to secure when renegotiating the UK’s EU membership ahead of the referendum.

Brexit could be reversed if EU agrees to immigration deal, Tony Blair says

Konrad W

   za polskie-echo.com

Blair, ostre wymagania dla emigracji z UE ale zostać w UE
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz