Putin otworzył etap Mundialu 2018

Prezydent Rosji Władimir Putin na ceremonii otwarcia etapu Pucharu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 obiecał kibicom doskonałe przygotowanie i widowiskowość tej imprezy, a piłkarzom życzył uczciwej walki i prawdziwych emocji.

Prezydent przemawiał na ceremonii otwarcia etapu Pucharu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, która odbyła się na oddanym do użytku po pracach remontowych stadionie Łużniki. Putin podkreślił, że ten obiekt sportowy, znany wszystkim pokoleniom miłośników sportu, słynie z setek rekordów i osiągnięć sportowych.

— Jestem przekonany, że atmosfera hazardu i spektakularnych zwycięstw zostanie zachowana w Łużnikach po tej zakrojonej na wielką skalę rekonstrukcji. Stadion stanie się główną platformą nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej – powiedział Putin. Prezydent przypomniał, że na tym stadionie odbędzie się mecz otwarcia i finał turnieju. Putin obiecał też, że takie „piękne, wygodne, wyposażone technicznie stadiony będą czekać na piłkarzy i kibiców w każdym rosyjskim mieście uczestniczącym w mistrzostwach”.

— Pomimo dużego doświadczenia, jakie mamy w przeprowadzaniu dużych międzynarodowych imprez, przygotowujemy się do nich z ogromną odpowiedzialnością – zapewnił rosyjski przywódca.

Jak podkreślił, piłka nożna jest bardzo popularna w Rosji, w której dużo zrobiono dla jej rozwoju. – Organizacja w Rosji najważniejszego turnieju piłkarskiego planety pozwoli nam na lepsze przyjrzenie się naszym piłkarzom. Z niecierpliwością czekamy na te porywające mecze, uczciwe zmagania mistrzów i prawdziwe emocje – powiedział Putin.

   
źródło: pl.sputniknews.com

Putin otworzył etap Mundialu 2018
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz