Maleńczuk myśli o emigracji. „Nienawidzę PiS-u”

Maciej Maleńczuk w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdził, że nienawidzi PiS-u i tego, co ta partia robi. Przyznał się, że myśli o emigracji.

foto: Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl / CC BY-SA 4.0 źródło: wikimedia.commons.org

Maleńczuk powiedział, że chociaż prywatnie w jego życiu wszystko jest ustabilizowane, a PiS niczego mu nie odebrał, to „człowiek będący na pewnym poziomie” powinien też patrzeć na to, co się dzieje wokół niego. Jego zdaniem w Polsce żyje się teraz mniej wygodnie. „Patrząc szerzej, to nienawidzę PiS-u. Nienawidzę wszystkiego, co oni robią, bo to jest dwulicowość. Gdyby to było szczere, to byłbym w stanie to przyjąć” – stwierdził.

Został on także zapytany o kwestię reparacji wojennych od Niemiec. Według niego poruszanie takich tematów ponad 70 lat po wojnie mija się z celem. Jak dodał, politycy PiS-u są dzisiaj w stanie wywalczyć co najwyżej „jakiś ochłap”, a gdyby sprawa reparacji była możliwa do załatwienia, to już dawno wcześniejsze rządy by ją rozwiązały.

Maciej Maleńczuk  przyznał się też, że boi się, iż Prawo i Sprawiedliwość wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej, co ocenił jako „całkiem prawdopodobne”. Podzielił się z czytelnikami „Wyborczej” swoimi planami, a mianowicie w związku z sytuacją w Polsce myśli o emigracji.

źródło: parezja.pl

Maleńczuk myśli o emigracji. „Nienawidzę PiS-u”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz