Żałosny apel Balcerowicza i Wałęsy: Trzeba powstrzymać destrukcję wolności i państwa prawa

Leszek Balcerowicz i Lech Wałęsa wystosowali apel, w którym próbują wezwać opozycję totalną i jej popleczników do silniejszej współpracy.

Panowie w kilku punktach próbują przedstawić sprawy kluczowe ich zdaniem w „obecnej sytuacji w Polsce”. To apel rozpaczy wobec fiaska dotychczasowych form aktywności opozycji, bowiem protesty ucichły, a sondaże nadal wskazują PiS jako lidera polskiej polityki.

„Potrzebna jest silniejsza współpraca między organizacjami obywatelskimi” – wzywają Balcerowicz i Wałęsa w imię „wolności i państwa prawa”.

„Opozycja obywatelska i opozycja polityczna (partie polityczne) są odrębne, ale mogą i powinny współpracować, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrowanie i powstrzymywanie destrukcji wolności i państwa prawa w Polsce” – czytamy.

„Byłoby jednak szkodliwą utopią wierzyć, że opozycja obywatelska może zastąpić opozycję polityczną. Sukces w powstrzymywaniu ustrojowej destrukcji Polski zależy ostatecznie od tego, jakie będą wyniki wyborów” – stwierdzili autorzy, którzy sugerują, że aby wygrać z PiS-em, powinno się odnotowywać „wszystkie przypadki łamania i nadużywania prawa przez funkcjonariuszy państwa i działaczy partyjnych”.

Czy w Polsce kogokolwiek obchodzące jakiekolwiek apele ludzi pokroju Leszka Balcerowicza i Lecha Wałęsy? Wątpliwe, by ci panowie mogli stać się spoiwem dla działań nieudolnej opozycji. Wystarczy poczytać wypowiedzi obu panów, by mieć pewność i wyzbyć się złudzeń, co do powagi podobnych apeli.

źródło: parezja.pl

Żałosny apel Balcerowicza i Wałęsy: Trzeba powstrzymać destrukcję wolności i państwa prawa
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz