To oświadczenie Niemiec rozwścieczy prezesa PiS. Kłamią w oficjalnym przekazie!

Doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia Niemiec ws. reparacji wojennych, których Polska miałaby się domagać od Berlina. Rzecznik prasowy niemieckiego rządu Steffen Seibert złożył zdania, które z polskiej perspektywy brzmią nie dość, że groteskowo, to jeszcze fałszywie.

Zachodni sąsiedzi co prawda przyznają, że poczuwają się do moralnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone Polsce w latach 1939-45, ale absolutnie nie mają zamiaru wypłacać jakichkolwiek odszkodowań. Mało tego! Stwierdzają, że już je wypłacili i… robią to nadal.

Niemcy uznają swoją odpowiedzialności za II wojnę światową. Nie może być co do tego, także w przyszłości, żadnych wątpliwości. Niemcy przekazały reparacje o znacznych rozmiarach za ogólne szkody wojenne, także Polsce, i nadal świadczą pokaźne zadośćuczynienie za skutki nazistowskiego bezprawia – oświadczył rzecznik prasowy niemieckiego rządu, Steffen Seibert.

Dodał, że do Berlina nie wpłynęło w tej sprawie żadne zapytanie ze strony polskiej. Zapewnia jednak, że rząd w Warszawie nie ma na co liczyć. Przekonuje, że poprzednicy Prawa i Sprawiedliwości skutecznie zrzekli się jakichkolwiek roszczeń.

Tym samym, z naszego punktu widzenia, ta kwestia jest zarówno prawnie, jak i politycznie ostatecznie uregulowana – podsumował Seibert. Nie sprecyzował niestety, w jaki sposób Niemcy do dziś rekompensują nam straty wojenne. Zapewne prezes PiS, który od dawna zapewnia, że Polska w tej kwestii Niemcom nie odpuści, po przeczytaniu dzieła niemieckiego rzecznika soczyście zaklnie, opcjonalnie po prostu się zdenerwuje.

źródło: msn.com / pikio.pl

 


   źródło: newsweb.pl

To oświadczenie Niemiec rozwścieczy prezesa PiS. Kłamią w oficjalnym przekazie!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz