Rosyjski polityk postawił Poroszence diagnozę

„To nonsens i histeria. Zachowanie ukraińskiego lidera coraz bardziej potwierdza, że Poroszenko jest niezdrów. Wielokrotnie mówiliśmy, że Rosja nigdy nie była i będzie agresorem, co nie oznacza, że nie będzie wzmacniać swoich zdolności obronnych. Rosyjsko-białoruskie ćwiczenia potwierdzają tylko to, że wypracowujemy wspólne działania z naszymi sojusznikami. Ale strach ma wielkie oczy” — powiedział Szwytkin.

Rosyjski polityk dodał, że być może mamy do czynienia z kolejną próbą przekonania Zachodu do udzielenia Ukrainie pomocy finansowej.

„Po raz kolejny Poroszenko usiłuje przyciągnąć uwagę swoich zachodnich sponsorów, żeby osiągnąć jakiś zysk polityczny i wsparcie finansowe. Inaczej ciężko mi to ocenić. Ale jeszcze raz dodam — zdrowy człowiek takich oświadczeń czynić nie będzie” — podkreślił deputowany.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nazwał wcześniej rosyjsko-białoruskie manewry przygotowaniami do wojny. W związku z tym Ukraina wzmocniła kontrolę na wszystkich odcinkach granicy państwowej.

   źródło: pl.sputniknews.com

Rosyjski polityk postawił Poroszence diagnozę
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz