Kraje arabskie murem za Trumpem

Bojkotujące Katar kraje arabskie poparły stanowisko prezydenta USA Donalda Trumpa, który po spotkaniu z emirem Kuwejtu powiedział o konieczności przerwania wsparcia dla terroryzmu, czytamy we wspólnym oświadczeniu czterech krajów arabskich.

W czwartek na wspólnej konferencji prasowej z emirem Kuwejtu szejkiem Sabahem al-Ahmadem al-Dżabirem as-Sabahem Trump powiedział, że konflikt krajów Zatoki Perskiej i Kataru wyniknął z powodu masowego finansowania organizacji terrorystycznych przez wiele krajów, które należy zatrzymać.

Arabia Saudyjska, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt „doceniły stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który stanowczo stwierdził, że jedyną drogą rozwiązania konfliktu jest przerwanie wsparcia i finansowania terroryzmu i nie chce uczestniczyć w rozwiązywaniu kryzysu bez spełnienia tego warunku” — czytamy w oświadczeniu.

Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt na początku czerwca zerwały stosunki dyplomatyczne z Dohą i przerwały całą komunikację z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu i ingerencję w ich sprawy wewnętrzne. Później kilka innych państw przystąpiło do tej decyzji. Kuwejt wystąpił jako pośrednik w rozwiązywaniu tego konfliktu.

   
źródło: pl.sputniknews.com

Kraje arabskie murem za Trumpem
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz