„Wyborcza” wycofuje się ze współpracy z Wałęsą – odwołuje spotkanie i promocję książki

foto: youtube.com

„Gazeta Wyborcza” odwołała spotkanie z Lechem Wałęsą i wycofała się z promowania książki o nim na swoich łamach. Sprawa budzi kontrowersje.

„Uprzejmie informujemy, że współorganizowane przez GAZETĘ WYBORCZĄ spotkanie z Lechem Wałęsą i autorami wywiadu rzeki z nim, nie odbędzie się we wskazanym miejscu i czasie” – napisał na jednym z portali społecznościowych współautor książki o Wałęsie Cezary Łazarewicz.

Mowa o promocji książki o Lechu Wałęsie autorstwa Cezarego Łazarewicza i Andrzeja Bobera. Spotkanie promocyjne dla prenumeratorów miało odbyć się 18 września w siedzibie „Wyborczej” w Warszawie przy ulicy Czerskiej.

„Jak się dowiedzieliśmy, kierownictwu GAZETY WYBORCZEJ nie spodobał się fragment wypowiedzi Prezydenta na temat jednego z polskich polityków. Wczoraj wieczorem zostaliśmy poinformowani, że GAZETA WYBORCZA wycofała się z organizacji spotkania autorskiego i z promowania książki na własnych łamach” – napisał Łazarewicz. Nie wiadomo, o jaką sytuację chodzi, jednak nieoficjalnie mówi się o nazwisku Aleksandra Kwaśniewskiego.

Według oficjalnego stanowiska Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”, informacje podane przez Łazarewicza nie są prawdziwe. „Spotkanie zostało odwołane, gdyż mimo naszych usilnych starań, z przyczyn organizacyjnych jego przygotowanie we wskazanym miejscu i czasie nie było możliwe” – stwierdziła Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji Agory.

Łazarewicz odpowiedział na tę wypowiedź, zarzucając kierownictwu Agory kłamstwo. „Nie znam Niny Graboś z Agory, ale podziwiam jej poziom krętactwa. Myślę, ze sprawdziłaby się na stanowisku rzecznika Ministerstwa Prawdy u Orwella. Przecież nie chodzi tylko o spotkanie, pani Nino. Chodzi o to, że wczoraj na gwałt wycofaliście ze swoich łamów wszystkie informacje dotyczące naszej książki. I to tylko dlatego, że kierownictwu redakcji nie spodobały się dwa akapity o zaprzyjaźnionym z Wami polityku” – stwierdził.

za parezja.pl

„Wyborcza” wycofuje się ze współpracy z Wałęsą – odwołuje spotkanie i promocję książki
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz