Dramat Niemców. Zbliża się koszmarna kara za nazistowskie przyśpiewki w Pradze

Standardy obowiązujące kibiców są powszechnie znane, jednak ich stosowanie nie zawsze jest oczywiste. Niemieccy kibice „heilowali” w sobotę podczas meczu w Pradze.

W sobotę podczas meczu Czechy – Niemcy, rozgrywanego w Pradze w trakcie eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji, niemieccy kibice chóralnie skandowali nazistowskie „Sieg Heil”, a także intonowali nacjonalistyczne pieśni.

Kibice niemieckiej drużyny wygwizdali hymn gospodarzy, zakłócili też minutę ciszy poświęconą pamięci dwóch zmarłych czeskich działaczy, wznosili też okrzyki obrażające ich federację piłkarską. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1.

Choć FIFA długo rozważała, jaką karę wymierzyć niemieckiej federacji, to prawdopodobnie w najbliższych godzinach poznamy oficjalne stanowisko światowej federacji. RMF 24 podało informację, że nasi zachodni sąsiedzi stracą aż 5 punktów!

Oznacza to, że Niemcy zostaną pozbawieni całej sowitej przewagi, którą przez całe eliminacje wypracowali sobie nad pozostałymi zespołami grupy C. Gdy kara zostanie wyegzekwowana, reprezentacja Joachima Loewa będzie mieć tyle samo punktów, co Irlandia Północna, która w tej chwili traci właśnie 5 oczek do reprezentacji Niemiec.

Dla Niemców to dramat, bo będę musieli drżeć o 1. miejsce w grupie właściwie do końca eliminacji, do czego nie są przyzwyczajeni. Mistrzowie świata po głośnym meczu z Czechami nie podeszli podziękować za doping kibicom. Uznali, że wznoszący nazistowskie przyśpiewki na to nie zasłużyli.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl


   za newsweb.pl

Dramat Niemców. Zbliża się koszmarna kara za nazistowskie przyśpiewki w Pradze
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz