Wyborcy PiS na to czekali: Prokuratura zajmie się Wałęsą! Zarzut ciężkiego kalibru

Były prezydent Lech Wałęsa sprawia wrażenie człowieka, który czuje się w Polsce absolutnie bezkarny. Teraz jednak Prokurator Generalny jest mocno mobilizowany do działania. Wałęsa jest bowiem posądzany o popełnienie przestępstwa nie byle jakiego.

Z każdym kolejnym dniem rządów Prawa i Sprawiedliwości, Lech Wałęsa zacieklej atakuje władzę. Nie może znieść, że obalono jego legendę i upubliczniono akta tajnego współpracownika komunistycznej SB, „Bolka”, którym sam był.

Plucie na rząd i obrażanie głowy państwa – prezydenta Andrzeja Dudy – razi już nawet opozycję. A za nią uważa się przecież między innymi ruch Kukiz’15. Poseł tego ugrupowania, Józef Brynkus, złożył wniosek do Prokuratury Generalnej ws. znieważenia Prezydenta RP przez Lecha Wałęsę.

„W związku z opublikowaniem przez Lecha Wałęsę wulgarnego fotomontażu/kolażu fotograficznego/ przedstawiającego rzekomo całujących się Prezydenta RP dra Andrzeja Dudę i prezesa PiS dra Jarosława Kaczyńskiego, wnoszę o zbadanie, czy publikacja w takiej formie nie stanowi przestępstwa znieważenia Prezydenta RP określonej w art. 135 par. 2 kk.” – czytamy w uzasadnieniu.

Jak pisze dalej poseł Brynkus, publikacja Wałęsy nie nosi znamion dozwolonej krytyki pracy prezydenta ani merytorycznych argumentów, a „jest prostacka oraz wulgarna, przez co narusza wartości chronione przez art. 135 par. 2 kk, zaś poprzez upublicznienie tego wytworu pseudopublicystyki wypełnione zostały wymogi ustawowe znieważenie publicznego. Ze względu na przytoczone okoliczności wnoszę o ściganie zarówno osób rozpowszechniających jak i twórcy (twórców) opisanego fotomontażu”. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl


   za newsweb.pl

Wyborcy PiS na to czekali: Prokuratura zajmie się Wałęsą! Zarzut ciężkiego kalibru
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz