Nowy SKANDAL! Rząd PO-PSL nie miał hamulców. Do klubu go-go za państwowe pieniądze

Kolejny trup wypada z szafy rządu Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Nie dość, że kompromitującej taśmy, nie dość, że coraz słabsze wyniki w sondażach i katastrofalna frekwencja na antyrządowych manifestacjach, to jeszcze to…

Z perspektywy dwóch lat widzimy, jak doskonale za pieniądze z naszych podatków i innych danin bawili się rządzący. Elity związane z PO-PSL widocznie uwierzyły we własny flagowy slogan, że „nie ma z kim przegrać” i – widząc perspektywy rządzenia przez dziesiątki lat – poczuły się aż nadto bezkarne.

Na co szły publiczne pieniądze? O kilku przykładowych wydatkach „ważnych dla kraju” dowiedziała się dziennikarka Telewizji Republika i „Gazety Polskiej”, Dorota Kania.

Opłacenie muzyków grających na kolacji byłego szefa MSZ Grzegorza Schetyny, kontrakt zawarty z obecnym posłem Nowoczesnej Piotrem Misiło, zapłata służbową kartą za bieliznę erotyczną i wizyty w klubie go-go, niejasna transakcja na zakup akcji spółki w Senegalu – to zaledwie kilka pozycji z wyników kontroli dotyczącej działań poprzednich władz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. W programie Doroty Kani „Koniec Systemu”, Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych wskazuje, do jakich patologii dochodziło pod rządami PO-PSL. Żaryn zwraca uwagę, że obecnie do władzy doszła ekipa, która zaczęła wreszcie dbać o pieniądze publiczne. „Hasło „wystarczy nie kraść” świetnie obrazuje nowy styl rządzenia Polską” – stwierdza rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Po aferze VAT, aferze Skok Wołomin i innych, dzisiaj przyszedł czas na nową aferę w zakładach chemicznych „Police”. – Mowa o wręcz szokującym sposobie działania kadry zarządzającej spółką. CBA zatrzymało 10 osób, które w przeszłości odpowiadały za jej kierowanie. Wśród zatrzymanych są dyrektorzy, osoby zasiadające w radzie nadzorczej spółki oraz biznesmeni powiązani z nią. Widać wyraźnie, że w Policach stworzył się pewien układ, na którym korzystała uprzywilejowana grupa, a tracił skarb państwa (prokuratura podaje kwotę 30 mln złotych) – przekazał Stanisław Żaryn.

Co stało się już niemal tradycją – większość zatrzymanych jest związana z politykami Platformy Obywatelskiej. Opozycja rzecz jasna działania wymiaru sprawiedliwości błyskawicznie mianowała „polowaniem na PO”. Co na to rzecznik Żaryn? – Nie mamy żadnego polowania na PO. Oskarżenia o motywacje polityczne mogą jedynie budzić śmiech. Mamy do czynienia z grupą, która zdefraudowała 30 mln złotych należące do Skarbu Państwa – stwierdził.

 


   za newsweb.pl

Nowy SKANDAL! Rząd PO-PSL nie miał hamulców. Do klubu go-go za państwowe pieniądze
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz