Komisja Europejska postawiła Polsce ultimatum. Mogą nam narzucić relokację!

Foto: Flickr.com

Komisja Europejska postawiła Polsce ultimatum. Unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos zagroził, że jeśli Polska, Węgry i Czechy nie dostosują się do decyzji o relokacji uchodźców w najbliższych tygodniach, to sprawa trafia do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił skargę Słowacji i Węgier w sprawie relokacji uchodźców. Oznacza to, że Komisja Europejska może zacząć narzucać rozdzielanie tzw. uchodźców z obozów w Grecji i Włoch.

Skargę Słowacji i Węgier przeciwko narzucaniu kwot uchodźców popierała Polska. Przeciwko niej wystąpiły przed Trybunałem Niemcy, Francja, Szwecja, Luksemburg, Belgia, Włochy i Grecja, a także Komisja Europejska, która teraz stawia Polsce ultimatum i grozi kolejną sprawą w Trybunale UE.

„Jeśli kraje, które nie przyjęły ani jednej osoby, albo od dłuższego czasu nie wykonały żadnych działań w tym kierunku, nie zrobią nic w nadchodzących tygodniach, będziemy rozważać ostatni krok w procedurze, aby skierować sprawę do Trybunału” – powiedział Unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos.

za parezja.pl

Komisja Europejska postawiła Polsce ultimatum. Mogą nam narzucić relokację!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz