Wirtualna Polska z kilkudziesięcioma pozwami. Kłamią, przegrywają procesy, ale i tak się opłaca!

Przeciw firmie Wirtualna Polska Holding toczy się obecnie kilkadziesiąt postępowań sądowych dotyczących ochrony dóbr osobistych. W minionym półroczu spółka zapłaciła z tego tytułu 112 tys. zł odszkodowań, podwyższyła też rezerwę na sprawy sądowe do 1,57 mln zł.

W raporcie finansowym Wirtualna Polska Holding nie sprecyzowała, ile wytoczonych jej procesów dotyczących ochrony dóbr osobistych zakończyło się w pierwsze połowie br., ile konkretnie toczy się obecnie ani publikacji w których serwisach wydawanych przez firmę dotyczą.

Można się domyślać, że znaczna część tych procesów dotyczy doniesień serwisów plotkarskich Pudelek.pl i Gwiazdy.wp.pl. Ten pierwszy w ostatnich latach wiele razy musiał publikować przeprosiny skierowane do znanych osób. Niedawno Pudelek przepraszał Leszka Czarneckiego i Jolantę Pieńkowską, przegrał też w pierwszej instancji proces wytoczony przez Rafała Ziemkiewicza. Od lutego br. w nadawanym przez Wirtualną Polskę kanale telewizyjnym WP nadawany jest „Pudelek Show”.

Firma podwyższyła w minionym półroczu rezerwę na sprawy sądowe – 1,45 do 1,57 mln zł. Jednocześnie musiała zapłacić 112 tys. zł tytułem odszkodowań w sprawach o ochronę dóbr osobistych. W całym ub.r. na takie odszkodowania przeznaczyła 149 tys. zł, a w 2015 roku – 470 tys. zł.

WP w ostatnim czasie wściekle atakuje wyłącznie rząd Beaty Szydło i ludzi z nim sympatyzujących. Portal stosuje podobne techniki, co „Newsweek” Tomasza Lisa, czyli deprecjonuje wszystkie działania PiS i przekonuje, że to najgorszy z możliwych rządów. Jednocześnie przedstawia linię niemal idealnie zgodną z życzeniami Brukseli i tzw. totalnej opozycji w Polsce.

źródło: wirtualnemedia.pl

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl


   za newsweb.pl

Wirtualna Polska z kilkudziesięcioma pozwami. Kłamią, przegrywają procesy, ale i tak się opłaca!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz