Niemcy pod ścianą! Rząd Szydło już wie, jak zmusi Berlin do zapłaty BILIONÓW

Niemcy są pod ścianą. Sprawę reparacji wojennych dla Polski chcieli zdusić w zarodku, a liberalne media i politycy opozycji w naszym kraju starali się od samego początku ideę wyszydzać.

Rząd Beaty Szydło ma jednak precyzyjny plan na zmobilizowanie zachodnich sąsiadów do wypłacenia naszemu państwu należnych odszkodowań za zniszczenia i zbrodnie dokonane przez Niemców w Polsce podczas II wojny światowej. Z wyliczeń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że Niemcy są nam winni 3,5 biliona złotych.

Ugrupowanie rządzące nie ma zamiaru się poddawać. Jak zaznacza Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Niemcy nie mają prawa mówić „nie” i tak po prostu umywać rąk. Rząd ma zamiar sprawę umiędzynarodowić i wykorzystać do nacisków na Niemcy swoją kandydaturę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Jeżeli Niemcy chcą mówić „nie” i chcą twardo mówić, że nie będą płacić reparacji, to my tę sprawę umiędzynarodowimy i nie będzie to z korzyścią dla wizerunku Niemiec. Na pewno w Parlamencie Europejskim, ja mogę sobie wyobrazić jako wiceprzewodniczący, zarówno interpelacje składane do Komisji Europejskiej i do Rady, jak i publiczne wysłuchania w tej izbie, jak też wnioski w naszej frakcji europejskich konserwatystów i reformatorów ws. zgłoszenia tego do porządku obrad – mówi Czarnecki.

Skoro nie ma dokumentów, że Polska się tych reparacji zrzekła, to jest to bardzo dla nas ważny moment i nasze roszczenia, rewindykacje, kwestia reparacji wojennych ze strony Niemiec dla Polski i Polaków, nabiera nowego kształtu – skwitował europoseł.

Nie ulega wątpliwości, że mocno dbający o swoją politykę historyczną Niemcy woleliby uniknąć ogólnoświatowego rozgłosu. To byłoby odkopanie spraw, które od kilkudziesięciu lat Berlin skrzętnie zamiata pod dywan.

źródło: pikio.pl

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl


   za newsweb.pl

Niemcy pod ścianą! Rząd Szydło już wie, jak zmusi Berlin do zapłaty BILIONÓW
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz