Możliwa awaria elektrowni atomowej Tihange w Belgii

Dr Marek Roland: „Mam potwierdzenie ze byla awaria w Belgii. Warszawa 30 uR / godz na mierniku G-M GreenTest Eco. Powinno byc 14 uR / godz. Polecane jest podawanie plynu Lugola z apteki – dorosli 10 kropli, dzieci 3 krople na 1/2 szklanki wody przez kilka dni” ..”

Jeśli macie gans CO2 to pijcie wodę kilka razy dziennie po łyżce. Działa jak magnes na wszelkie izotopy i oczyszcza organizm.

Z ostatniej chwili (link do artykułu na dole):

Skażenie radioaktywne w Polsce? Regionalny system ostrzegania wydał informację na temat zagrożenia związanego z blokiem belgijskiej elektrowni atomowej Tihange, znajdujacej sie 70 km od granicy z Niemcami, który ma na powłoce tysiące mikropęknięć. Władze niemieckiego landu Nadrenia-Północna Westfalia wydały mieszkańcom tabletki z jodem, na wypadek gdyby doszło do awarii w belgijskiej elektrowni. Czy skażenie może dotrzeć do Polski?

Chmura radioaktywna w Polsce 2017?

Czy chmura radioaktywna zagraża Polsce? Województwa leżące przy granicy z Niemcami dostały systemem ostrzegania oficjalną informację na temat zagrożenia związanego z belgijską elektrownią. Jak czytamy w informacji MSWiA, „Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pozostaje w stałym kontakcie z Państwową Agencją Atomistyki, która aktualnie nie otrzymała informacji o jakiejkolwiek awarii ze strony belgijskiej, ani poprzez inne kanały informacji.”
Skażenie radioaktywne w Polsce?

Ministerstwo uspokaja, że obecnie stacje pomiarowe nie wykazują podwyższonych dawek promieniowania. Polska Agencja Atomistyki wyjaśnia, że w elektrowni w Tihange nie doszło na razie do żadnej awarii, a tabletki są w Niemczech rozdawane zapobiegawczo. Stopień promieniowania w Polsce jest stale monitorowany.

Za: http://m.eska.pl/news/skazenie_radioaktywne_w_polsce_2017_ministerstwo_o_zagrozeniu_z_elektrowni_w_tihange/145384#.Wa0S19GkIzn

Komentarz M.P.: Mam pytanie – gdzie są wskazania monitoringów, żebyśmy mieli do nich bezpośredni dostęp? Ostatni publicznie dostępny monitoring UMCS w Lublinie został zamknięty z braku środków na dalsze prowadzenie go. Jaką mamy pewność, że ci co mają dostęp do wskazań mierników skażenia nie ukrywają ich przed nami, podobnie jak to było w przypadku Czernobyla?

Źródło: Monitor Polski

   za alexjones.pl

Możliwa awaria elektrowni atomowej Tihange w Belgii
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz