Kompromitujące fakty o Donaldzie Tusku. Jego rodzina w 1939 r. witała Wehrmacht?

Donald Tusk to polityk skrajnie liberalny i zaskakująco bezkrytyczny wobec Berlina. W samych superlatywach wypowiada się również o wszystkich europejskich instytucjach, w których – co jest niepodważalnym faktem – najwięcej do powiedzenia mają właśnie Niemcy.

Były premier naszego kraju ciągle mówi o wartościach europejskich, unijnych, demokratycznych. Znacznie rzadziej (a właściwie – w ogóle!) o naszych, polskich. Gdy pełnił funkcję premiera Polski, często ulegał wpływom kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Tusk od czasu do czasu udziela się w mediach społecznościowych. Poprzez swoje profile często komentuje sytuację polityczną w Polsce, choć zarzekał się, że jako przewodniczący Rady Europejskiej nie będzie tego robił. Najczęściej jednak składa kondolencje rodzinom ofiar zamachów w zachodnioeuropejskich miastach oraz namawia do tolerancji wobec imigrantów.

Niegdyś z rozrzewnieniem wspominał runięcie muru Berlińskiego. W mediach społecznościowych z dumą celebrował też rozmowy okrągłostołowe. Zapomniał jednak o… wypadającej 3 dni temu rocznicy ataku Niemiec na Polskę. Ataku, który rozpoczął II wojnę światową – jedną z najbardziej krwawych i najtragiczniejszych w historii świata. Zamiast wzmianki na ten temat, Tusk napisał 1 września, że obchodzimy 3. rocznicę układu stowarzyszeniowego UE z Ukrainą.

Taka sytuacja nie ma precedensu. Oto czołowy polityk europejski, podający się za Polaka, chętniej wspomina (co jest raczej standardowym gestem) daty ważne dla naszych zachodnich sąsiadów, aniżeli Polski – kraju, przynajmniej oficjalnie, dla Donalda Tuska ojczystym.

Internet nie wybacza. Użytkownicy Twittera natychmiast zauważyli ten fakt i nie omieszkali tego zdecydowanie skomentować. „Żadnego wpisu ani wzmianki w 78. rocznicę napadu Niemiec na Polskę. Przypadek? Nie sądzę” – napisała na Twitterze Patrycja Grajoszek z Forum Młodych PiS. Na wpis młodej polityk odpowiedział bardzo popularny prawicowy profil, Prawy Strumyk sugerując, że rodzina Tuska (którego dziadek służył w Wehrmachcie) witała armię III Rzeszy z otwartymi ramionami.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl


   za newsweb.pl

Kompromitujące fakty o Donaldzie Tusku. Jego rodzina w 1939 r. witała Wehrmacht?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz