USA zezwalają na obecność irańskiej milicji w pobliżu Wzgórz Golan

Izrael jest poważnie zaniepokojony obecnością irańskich wojsk i milicji w sąsiedniej Syrii. Okazuje się, że Rosja wręcz ignoruje postulaty Izraela, zaś Stany Zjednoczone wyraziły zgodę, aby proirańskie bojówki stacjonowały w południowo-zachodniej części Syrii nawet 8 kilometrów od Wzgórz Golan.
Benjamin Netanjahu na ostatnim spotkaniu z Władimirem Putinem powiedział wyraźnie, że aktywność irańska w Syrii jest dla niego niedopuszczalna i jeśli nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie to wojna ponownie zawita do tego państwa. Krótko mówiąc premier Izraela zagroził, że zrobi wszystko, aby zrujnować rosyjskie działania na rzecz pokoju. Jeden z urzędników zasugerował zbombardowanie pałacu prezydenckiego i zabójstwo prezydenta Syrii.

Okazuje się, że Rosja ignoruje żądania Izraela. Iran swobodnie wzmacnia swoją obecność w Syrii, gdyż bierze udział w wojnie przeciwko ISIS. Współpracuje z syryjską armią rządową i posiada ochronę Rosji. Co więcej, Iran buduje w Syrii fabryki rakiet i zacieśnia współpracę z libańskim Hezbollahem, tym samym wspiera największego wroga Izraela.

Arabski dziennik Asharq Al Awsat powołując się na źródła dyplomatyczne podaje, że amerykańska delegacja podczas negocjacji ze stroną rosyjską w stolicy Jordanii przystała na żądania, zgodnie z którymi irańskie bojówki mają stacjonować nawet 8-16 kilometrów od granicy z Jordanem i Wzgórz Golan. Ponadto zezwolono Rosji na sprawowanie kontroli nad regionem w południowo-zachodniej części Syrii.

Izrael ma powody do obaw. Syria we współpracy z Iranem i libańskim Hezbollahem dąży do odzyskania nielegalnie okupowanych przez państwo żydowskie Wzgórz Golan. W 2013 roku pojawiły się informacje, że Syria wraz z sojusznikami przygotowuje się do ataku na Wzgórza Golan i wygląda na to, że plan nie poległ w gruzach. W zeszłym miesiącu szef Mossadu Yossi Cohen stwierdził, że „wykryliśmy obecność nie tylko Irańczyków i Hezbollahu w naszym regionie. Widzimy siły szyickie z całego świata koncentrujące się w naszym regionie, a naszym priorytetem jest to powstrzymać”.

John Moll
Na podstawie: Hamodia.com

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

   za alexjones.pl

USA zezwalają na obecność irańskiej milicji w pobliżu Wzgórz Golan
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz