SKANDAL! Tłum Niemców wrzeszczy do Polaków: „Sieg heil”! W rocznicę wybuchu II wojny! [WIDEO]

Międzynarodowy skandal miał miejsce 1 września, w rocznicę napadu nazistowskich Niemiec na Polskę. Podczas meczu międzynarodowego niemieccy kibice zachowywali się dosłownie karygodnie. Ich reprezentacja pokonała 2-1 Czechy, ale wynik meczu w tej sytuacji pozostaje w cieniu.

W piątek reprezentacja Niemiec pokonała na wyjeździe Czechy 2-1. Zwycięstwo w Pradze bardzo przybliżyło piłkarzy Joachima Loewa do awansu na najbliższe mistrzostwa świata. Nie obyło się jednak bez skandalu.

Zwycięscy piłkarze wcale nie mieli ochoty podejść do trybun, aby podziękować kibicom za doping. Tłum chuliganów poniżył bowiem Polaków wykrzykując nazistowskie hasła w związku z rocznicą agresji III Rzeszy na Polskę.

W trakcie spotkania, które reprezentacja Niemiec po bramkach Timo Wernera i Mattsa Hummelsa wygrała 2-1, kibice mistrzów świata zachowywali się skandalicznie. Najpierw podczas minuty ciszy poświęconej dwóm niedawno zmarłym czeskim działaczom obrażali oni niemiecki związek piłki nożnej, a następnie podczas gry wykrzykiwali nazistowski okrzyk „Sieg heil”!

To było tak złe, że nie było nawet mowy o podejściu do trybun. To są chuligani, którzy nie mają nic wspólnego fanami piłki nożnej – stwierdził po meczu Mats Hummels, czołowy obrońca niemieckiej drużyny narodowej.

Nagrania przedstawiające zachowanie Niemców błyskawicznie trafiły do internetu. Spotkały się z absolutnym potępieniem fanów z całego świata. Sprawę krytykuję też niemieccy dziennikarze, którzy zdają sobie sprawę, jak bolesnym dla Polaków tematem jest II wojna światowa. Wielu z nas wciąż pamięta koszmar, jaki zgotowali nam zachodni sąsiedzi.

Jeśli śpiewane są hasła o narodowo-socjalistycznym tle, to nie ma powodu, by to popierać i podchodzić do trybun – mówił po meczu Marcus Bark, dziennikarz niemieckiego ARD.

źródło: sport.pl / pikio.pl

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl


   za newsweb.pl

SKANDAL! Tłum Niemców wrzeszczy do Polaków: „Sieg heil”! W rocznicę wybuchu II wojny! [WIDEO]
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz