Niemieccy kibice 1 września wznosili hitlerowskie okrzyki

Niemieckie bydło, które zasiadło na trybunach podczas meczu eliminacyjnego do przyszłorocznego mundialu, wznosiło hitlerowskie okrzyki.

flickr.com

Niemcy w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji grali z reprezentacją Czech. Mecz odbywał się 1 września, w rocznicę napaści Niemiec na Polskę. Niemieccy kibole wywołali skandal, wznosząc hitlerowskie okrzyki: „Sieg Heil”. Piłkarze odcięli się od tego zachowania.

Niemcy najpierw nie uszanowali minuty ciszy zarządzonej przed rozpoczęciem spotkania, gwizdali podczas odgrywania hymnu Czech, później zaś wznosili okrzyki „Sieg Heil” oraz „Austerlitz” jako wyraz tryumfu nad Czechami. Piłkarze po zakończonym meczu nie podeszli podziękować za doping.

Jeśli śpiewane są hasła o narodowo-socjalistycznym tle, to nie ma powodu, by to popierać i podchodzić do trybun – powiedział Marcus Bark, dziennikarz niemieckiej sieci ARD.

To było tak złe, że nie było nawet mowy o podejściu do trybun. To są chuligani, którzy nie mają nic wspólnego z fanami footballu. Musimy się upewnić, że ci ludzie zostaną zabrani ze stadionu – dodał obrońca reprezentacji Niemiec Mats Hummels.

za parezja.pl

Niemieccy kibice 1 września wznosili hitlerowskie okrzyki
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz