Powtórka z Czarnobyla? Elektrownia jak tykająca bomba, Niemcy rozdają tabletki z jodem!

W Akwizgranie na zachodzie Niemiec rozpoczęła się akcja rozdawania tabletek z jodem. Mieszkańcy obawiają się awarii elektrowni atomowej znajdującej się po drugiej stronie granicy w Belgii. Próby doprowadzenia do zamknięcia elektrowni się nie powiodły.

Prawo do bezpłatnego lekarstwa mają wszyscy mieszkańcy Akwizgranu i okolic poniżej 45. roku życia – około 600 tys. osób. Władze regionu obawiają się, że w przypadku katastrofy zabraknie czasu, by zaopatrzyć wszystkich potrzebujących.

Jeden z bloków belgijskiej elektrowni atomowej Tihange ma na powłoce tysiące mikroskopijnych rys. Niemiecki rząd od dawna bez powodzenia zabiegał o wyłączenie reaktora Tihange 2 do czasu wyjaśnienia wątpliwości, a władze Akwizgranu walczą przed belgijskim sądem o zamknięcie elektrowni. Tihange znajduje się 70 km od granicy z Niemcami.

Ta informacja nasuwa skojarzenia z katastrofą w Czarnobylu w 1986 r. Starsze osoby pamiętają łykanie tabletek z jodem w szkołach. Wówczas z Prypeci, gdzie wydarzyła się katastrofa, a także z kilku sąsiednich miejscowości, w efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób.

źródło: niezalezna.pl

Angelika Heller

Angelika Heller

   za newsweb.pl

Powtórka z Czarnobyla? Elektrownia jak tykająca bomba, Niemcy rozdają tabletki z jodem!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz