Kobieta rywalką Putina w wyborach prezydenckich?

Jak pisze dziennik „Wiedomosti”, w szranki z Władimirem Putinem w wyborach prezydenckich w 2018 roku może stanąć kobieta.

© AFP 2017/ Jung Yeon-Je

Według źródeł w administracji prezydenta i blisko związanych z nim ekspertów, branych jest pod uwagę pięć-siedem kandydatek, m.in. Jelena Mizulina z Rady Federacji, deputowana Natalia Pokłonska i trzy członkinie partii Sprawiedliwa Rosja, a mianowicie  przewodnicząca Socjaldemokratycznej Unii Kobiet Rosji Natalia Wielikaja, liderka Krajowego Komitetu Rodzicielskiego Irina Wołyniec oraz członkini centralnego komitetu partii Irina Peteliajewa.

Inne źródło uważa za idealną kandydatkę prezenterkę telewizyjną Ksenię Sobczak. – Idealnym wariantem jest Ksenia Sobczak, nowoczesna młoda kobieta, która chciałaby wejść do polityki. Inteligentna, wyrazista, interesująca, ale nie pod każdym względem odpowiadająca wizerunkowi typowej Rosjanki. Pytanie brzmi: czy zdecyduje się na to” – powiedział rozmówca gazety.

Natalia Pokłonska już skomentowała doniesienia o swoim ewentualnym udziale w wyborach, nazywając je „bzdurą”.

Z kolei Ksenia Sobczak napisała w Instagramie: „Jestem niezależnym człowiekiem. (…). Jestem z tego bardzo dumna. Nie wiem, o czym dyskutuje się w wysokich gabinetach, ale od dawna i uważnie obserwuje nasz krajobraz polityczny”.

Do tej pory kobiety tylko dwa razy kandydowały w wyborach prezydenckich w Rosji. W 2000 roku przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa (ruch społeczny Grażdanskoje dostoinstwo) zdobyła 1,01% głosów, a w 2004 roku Irina Chakamada (Sojusz Sił Prawicowych) – 3,84%.

Administracja prezydenta na razie nie potwierdziła udziału Władimira Putina w wyborach w 2018 roku.

Źródło: Sputnik Polska

   za alexjones.pl

Kobieta rywalką Putina w wyborach prezydenckich?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz