Naiwność i głupota poplecznika TW Bolka: „Nie czytałem teczki Wałęsy, wierzę w film Wajdy”

foto: youtube.com

Niejaki Bartosz Kramek, czyli szef fundacji „Otwarty Dialog”, uważa, że działalność agenturalna Lecha Wałęsy była tylko epizodem. Nie przekonują go dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej.

„Nie czytałem jego teczki, ale widziałem film Andrzeja Wajdy. Wierzę w film Wajdy i w rolę, jaką odegrał Lech Wałęsa – palnął Kramek, który wziął udział w kontrmanifestacji przed Pałacem Prezydenckim podczas 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Stwierdził, że nie przeszkadza mu towarzystwo osób współpracujących z SB.

„To lider ‘Solidarności’, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, symbol Polski” – powiedział o Wałęsie i dodał, że nie wierzy w materiały znajdujące się w teczce TW Bolka. „Wierzę w film Andrzeja Wajdy i wierzę w rolę, jaką odegrał Lech Wałęsa. Jeżeli współpracował z SB to niewiele z tego wynikło i był to jeden z wielu epizodów w jego życiu. Nie ma ludzi kryształowych” – wypalił.

Powiedział też, że przyszedł na kontrmanifestację organizowaną przez Obywateli RP z przekonania. „Wspieram ich i jestem z tego dumny (…). Sytuacja w Polsce idzie w złym kierunku – znamy to z Ukrainy, Białorusi, Rosji. Demokracja w Polsce jest zagrożona” – stwierdził i dodał: „Wolelibyśmy siedzieć spokojnie w domach. Nie mamy żadnej ochoty, by tu być, ale sytuacja w Polsce tego wymaga. Jarosław Kaczyński wyciąga nas ze spraw prywatnych i biznesowych, i sprawia, że musimy się bić o wolną Polskę”.

Wygląda na to, że Kramek, który jakiś czas temu zasłynął jako nawołujący do zorganizowania w Polsce „majdanu”, to nowy polski celebryta, który zrobi wszystko, by o nim mówiono. Trzeba przyznać, że inteligencją wpisuje się wprost idealnie w celebrycki nurt obserwowany w kolorowych magazynach i czeluściach internetu.

za parezja.pl

Naiwność i głupota poplecznika TW Bolka: „Nie czytałem teczki Wałęsy, wierzę w film Wajdy”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz